Prowadzenie

Napisz do nas

kredythouse

Kursy walut:

  • THB - 0,0936 0.65%
  • USD - 2,8795 0.75%
  • AUD - 2,8899 0.07%
  • HKD - 0,3697 0.74%
  • CAD - 2,8842 0.32%
  • NZD - 2,2079 0.21%
  • SGD - 2,2523 0.52%
  • EUR - 3,9248 0.65%
  • HUF - 1,4390 0.01%
  • CHF - 2,9939 0.97%
  • GBP - 4,6234 0.57%
  • UAH - 0,3617 0.78%
  • JPY - 3,4819 0.6%
  • CZK - 0,1619 0.31%
  • DKK - 0,5264 0.65%
  • ISK - 2,4692 0.27%
  • NOK - 0,4947 0.04%
  • SEK - 0,4437 0.05%
  • HRK - 0,5294 0.67%
  • RON - 0,9215 0.6%
  • BGN - 2,0067 0.65%
  • TRY - 1,8042 0.17%
  • LTL - 1,1367 0.66%
  • LVL - 5,5766 0.42%
  • PHP - 0,0659 0.46%
  • MXN - 0,2376 0.17%
  • ZAR - 0,3958 0.15%
  • BRL - 1,7185 0.07%
  • MYR - 0,9454 0.47%
  • RUB - 0,0980 0.62%
  • IDR - 3,2170 0.74%
  • KRW - 0,2573 -0.04%
  • CNY - 0,4371 0.81%
  • XDR - 4,4911 0.39%

Firmy i instytucje finansowe

Witaj w bazie firm i instytucji finansowych. Baza powstała z myślą o użytkownikach portalu kredythouse.pl a jej celem jest ułatwienie odszukania firm i instytucji finansowych. Pomóż innym odnaleźć Twoja firmę i dodaj lub zaktualizuj swoje dane w bazie.




Szukaj w bazie


Nazwa firmy, produkt, usługa...

Powiat, miasto...

Jeśli pracujesz lub jesteś właścicielem firmy zajmującej się finansami
możesz bezpłatnie dodać się do naszej bazy.

» Dodaj firmę



Jeżeli już się zarejestrowałeś w naszej bazie, zaloguj się.

Prowadzenie


MTS-CeTO S.A.


Al. Armii Ludowej 26
00-609 Warszawa

MTS-CeTO S.A. powstała w styczniu 1996 r. pod nazwą Centralna Tabela Ofert S.A. z inicjatywy ponad 20 największych polskich banków i domów maklerskich. Od listopada 2000 r. Spółka znajduje się w grupie kapitałowej Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. W drugiej połowie 2001 r., mając na względzie potrzebę integracji środowiska maklerskiego i bankowego, doprowadzono do konsolidacji działalności Centralnej Tabeli Ofert i Polskiej Giełdy Finansowej oraz kontynuacji działalności pod wspólnym szyldem CeTO.Potencjał, jaki CeTO uzyskała dzięki wejściu w skład grupy kapitałowej GPW (aktualnie GPW posiada 31,1 % akcji MTS-CeTO S.A.) i konsolidacji akcjonariatu bankowego wokół Spółki okazał się poważnym atutem przy tworzeniu Elektronicznego Rynku Skarbowych Papierów Wartościowych. Z kolei sukces ERSPW istotnie przyśpieszył rozwój innych rynków instrumentów dłużnych prowadzonych przez CeTO. W maju 2004 roku CeTO weszła w alians strategiczny z grupą MTS. Na mocy decyzji Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy nastapiła zmiana nazwy Spółki na MTS-CeTO S.A., a włoska spółka MTS S.p.A. została zaakceptowana jako nowy akcjonariusz (posiada 25 % akcji MTS-CeTO S.A.).

MTS-CeTO jest unikalną w skali kraju instytucją dysponującą licencją na prowadzenie regulowanego rynku pozagiełdowego i jednocześnie mogącą tworzyć platformy elektronicznego obrotu papierami wartościowymi i instrumentami finansowymi także na rynku nieregulowanym (tzn. niepodlegającym nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego).


Strategia rozwoju, którą aktualnie realizuje Spółka wyodrębnia dwa główne obszary działalności:

- Rynek MTS Poland - hurtowy rynek obrotu obligacjami i bonami skarbowymi. Jest on integralną częścią opracowanego przez Ministerstwo Finansów Systemu Dealerów Skarbowych Papierów Wartościowych. Rynek działa w oparciu o najnowsze technologie stosowane przez wiodące europejskie rynki papierów skarbowych. Wykorzystanie jednolitego systemu obrotu umożliwia zagranicznym dealerom działanie na rynku polskim. W ten sposób MTS Poland stanowi część globalnej platformy obrotu obligacjami.
- Rynek Papierów Wartościowych CeTO (regulowany rynek pozagiełdowy) . Przedmiotem obrotu są tu przede wszystkim papiery dłużne. Notowanie na RPW CeTO umożliwia emitentom dostęp do szeriokiej grupy inwestorów, zwłaszcza instytucjonalnych. Oznacza również większą płynność notowanych instrumentów oraz ich rynkową wycenę, co jest szczególnie istotne dla inwestorów instytucjonalnych, mających obowiązek dokonywania codziennej wyceny aktywów.

MTS-CeTO S.A., Centralna Tabela Ofert S.A., GPW, Rynek MTS Poland, obrót obligacjami i bonami skarbowymi, Rynek Papierów Wartościowych CeTO

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A.


Książęca 4
00-498 Warszawa

Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych S.A. jest centralną instytucją odpowiedzialną za prowadzenie i nadzorowanie systemu depozytowo-rozliczeniowego w zakresie obrotu instrumentami finansowymi w Polsce. Obrót ten jest wzorowany na najlepszych światowych wzorcach, w tym na zasadzie całkowitej dematerializacji papierów wartościowych.
Główne zadania realizowane przez KDPW SA:

- Rozliczanie i rozrachunek transakcji zawartych na publicznym rynku papierów wartościowych. W wyniku zawarcia transakcji Krajowy Depozyt dokonuje krajowych i zagranicznych transferów papierów pomiędzy kontami depozytowymi uczestników oraz realizuje przelewy pieniężne pomiędzy rachunkami uczestników w banku rozliczeniowym. W myśl Ustawy o obrocie instrumentami finansowymi z 29 lipca 2005 r., jako rozliczenie i rozrachunek rozumie się odpowiednio:
- ustalenie wysokości świadczeń pieniężnych i niepieniężnych wynikających z zawartych transakcji,
- obciążenie lub uznanie konta depozytowego lub rachunku papierów wartościowych uczestnika będącego stroną rozliczenia,
- Rejestrowanie oraz przechowywanie instrumentów finansowych podlegających dematerializacji. Krajowy Depozyt prowadzi konta depozytowe dla uczestników systemu depozytowo-rozliczeniowego, na których zapisywane są papiery wartościowe.
- Nadzór nad zgodnością wielkości emisji papierów wartościowych znajdujących się w obrocie. Krajowy Depozyt kontroluje zgodność liczby papierów wartościowych zapisanych na wszystkich kontach uczestników z liczbą papierów wartościowych wyemitowanych przez emitentów.
- Realizacja zobowiązań emitentów wobec właścicieli papierów wartościowych. Krajowy Depozyt pośredniczy pomiędzy emitentami a ich właścicielami w wypłacie dywidendy (w przypadku akcji) oraz dokonuje w imieniu krajowych i zagranicznych emitentów, m.in.: asymilacji, zamiany, konwersji i podziału akcji, realizuje prawa poboru, czy zamiany obligacji zamiennych na akcje.
- Zarządzanie Funduszem Rozliczeniowym, który tworzony jest z wpłat uczestników, a jego celem jest zapewnienie wykonania rozliczeń w przypadku braku na rachunku uczestnika środków pieniężnych niezbędnych do rozliczenia transakcji. Prowadzona jest codzienna aktualizacja wpłat do wyodrębnionych funkcjonalnie części Funduszu:
- Funduszu Gwarantowania Rozliczeń Transakcji Giełdowych,
- Funduszu Gwarantowania Rozliczeń Rynku CeTO,
- Funduszu Gwarantowania Rozliczeń Giełdowych Transakcji Terminowych
- Zarządzanie obowiązkowym Systemem Rekompensat. Krajowy Depozyt zarządza Systemem Rekompensat utworzonym w celu gwarantowania środków pieniężnych i papierów wartościowych znajdujących się na rachunkach inwestycyjnych w przypadku upadłości domów maklerskich i banków prowadzących rachunki papierów wartościowych. System funkcjonuje od 1 stycznia 2003 roku, a górna granica środków nim objętych jest systematycznie podwyższana i od 1 stycznia 2008 roku będzie wynosić 22.000 Euro.
Funkcjonowanie systemu reguluje Ustawa o obrocie instrumentami finansowymi z 29 lipca 2005 r. oraz Regulamin Funkcjonowania Systemu Rekompensat KDPW.

- Zadania związane z systemem zabezpieczenia społecznego. Krajowy Depozyt obsługuje wypłaty transferowe pomiędzy otwartymi funduszami emerytalnymi - w wyniku zmiany funduszu przez uczestnika lub podziału środków zgromadzonych przez uczestnika. Zarządza też obowiązkowym Funduszem Gwarancyjnym, tworzonym ze składek Powszechnych Towarzystw Emerytalnych, gwarantującym wypłatę świadczeń członkom funduszy.

KDPW S.A., system depozytowo-rozliczeniowy, Zarządzanie Funduszem Rozliczeniowym

Pekao Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o.


Grzybowska 53/57
00-950 Warszawa

Pekao Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o. („PFK” lub „Fundusz”) jest funduszem działającym na rynku private equity od 1999 roku. Fundusz jest następcą prawnym istniejących od 1994 roku funduszy inwestycyjnych powołanych przez Powszechny Bank Gospodarczy S.A., Bank Depozytowo - Kredytowy S.A. i Pomorski Bank Kredytowy S.A. (PBG Funduszu Inwestycyjnego, Wschodniego Towarzystwa Inwestycyjnego i Pomorskiego Funduszu Kapitałowego). Pekao Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o. powstał w wyniku konsolidacji funduszy inwestycyjnych należących do Grupy Pekao S.A.

Obecnie PFK działa w ramach grupy kapitałowej Banku Pekao S.A., będącego właścicielem Funduszu. Od 1996 do 2003 roku Fundusz był członkiem European Private Equity and Venture Capital Association (EVCA).

Obecnie Fundusz zarządza portfelem, którego wartość, w tym środki pieniężne i ekwiwalenty, na dzień 31.12.2007, wyceniana jest na ponad 70 milionów złotych.

Strategią Funduszu jest skuteczne przeprowadzenie procesu dezinwestycyjnego posiadanego portfela.

Od lipca 2008 Fundusz zarządza Central Poland Fund L.L.C.

Pekao Fundusz Kapitałowy Sp. z o.o., pekao, fundusz, kapitałowy, kapitalowy, pekaofk, Trinity Management, trynity, management

Podkarpackie Centrum Usługowo-Handlowe


Kościuszki 22
38-500 Sanok

FAKTORING

Faktoring jest nowoczesną formą finansowania bieżącej działalności przedsiębiorstwa, pozwalającą poprawić jego płynność finansową. W zależności od rodzaju i skali działalności oraz potrzeb finansowych firmy, faktoring może być uzupełnieniem bądz alternatywą dla kredytu bankowego. Często zdarza się, że ze względu na trudności w uzyskaniu kredytu, faktoring okazuje się jedynym dostępnym dla przedsiębiorstwa zródłem pozyskania kapitału obrotowego. Uzyskanie finansowania w ramach faktoringu nie wymaga bowiem spełnienia restrykcyjnych wymogów ani ustanowienia trwałych zabezpieczeń.
DLA KOGO?

Faktoring przeznaczony jest dla firm prowadzących sprzedaż towarów i usług innym firmom lub instytucjom, wystawiających faktury z odroczonym terminem płatności. Przykładowo, przedsiębiorca (nazwijmy go umownie "dostawcą"), który sprzedaje towar, ustala ze swoim odbiorcą, że płatność za dostawę nastąpi w ciągu 30 dni. Jest to czas, w którym formalnie realizowany jest przychód, co powoduje powstanie zobowiązania podatkowego, chociaż gotówka jeszcze nie wpływa. W tym czasie może też zaistnieć potrzeba uregulowania innych należności: za dostawy materiałów do produkcji, wynagrodzeń itp. W tej sytuacji może pomóc faktoring.
JAK DZIAŁA FAKTORING?

W usłudze faktoringu występują trzy podmioty: Państwa firma - dostawca towarów i usług, zwana faktorantem, Państwa odbiorcy (dłużnicy) oraz firma udzielająca finansowania (faktor). Istotą usługi faktoringowej jest wykup przez faktora należności (faktur) o odroczonym terminie płatności, wystawionych przez faktoranta dla jego odbiorców. Faktor wypłaca faktorantowi 90% wartości faktury do 3 dni po jej wystawieniu po potršceniu należnych prowizji i odsetek na rzecz faktora. Reszta należności i końcowe rozliczenie z faktorantem, przekazywana jest faktorantowi po otrzymaniu przez faktora zapłaty od odbiorcy (dłużnika). Na faktorze spoczywa obowiązek kontrolowania rozliczeń z odbiorcami i prowadzenie ich kont księgowych, w rzeczywistości więc to nie dostawca, lecz faktor musi czekać na zapłatę od odbiorcy. Firma korzystająca z faktoringu (faktorant) dysponuje swoimi pieniędzmi zaraz po dokonaniu sprzedaży i może nimi obrócić z zyskiem - nawet kilka razy - zanim minie termin, w którym dostałaby te pieniądze bez faktoringu, bezpośrednio od odbiorców.
FAKTORING KROK PO KROKU

Aby otrzymać pieniądze za swoje faktury w tak krótkim czasie należy przede wszystkim zawrzeć umowę z faktorem. Umowa taka jest zawierana na czas określony. Decyzja o zawarciu umowy faktoringu jest podejmowana szybko, ponieważ przesłanki do jej podjęcia są inne niż w np. kredycie bankowym. Ocena zdolności kredytowej ma mniejsze znaczenie. Inną ważną przewagą jest brak obowiązku ustanawiania materialnych zabezpieczeń. Standardowymi formami zabezpieczenia w faktoringu są same faktury (wierzytelności) oraz weksel własny. Następnie należy powiadomić odbiorców, iż taka umowa została zawarta i na jej podstawie wszelkie prawa wierzyciela zostały przeniesione na faktora. Odtąd płatności za faktury odbiorca będzie kierować na konto faktora, a nie na dotychczasowe konto dostawcy. Jest to jedyna zmiana, jaką odczuje odbiorca towaru. Powiadomienie takie jest ważne dla faktora, ponieważ może on sfinansować faktury dopiero wtedy, kiedy będzie miał pewność, iż zapłata za nie nastąpi bez przeszkód. Od tego momentu już wszystko działa bardzo płynnie: faktury są na bieżąco przekazywane faktorowi, a do 2-3 dni następuje przelew pieniędzy od faktora do dostawcy. Pierwsza wypłata, zwana zaliczką, to zwykle 90% wartości brutto nowo przesłanych faktur. Pozostałe 10% wpływa do dostawcy gdy tylko odbiorca ureguluje należność. Gdy odbiorca nie ureguluje danej należności w terminie, wówczas wyspecjalizowany pracownik faktora kontaktuje się z nim, by wyjaśnić przyczyny braku zapłaty oraz ustalić datę spodziewanej płatności. Jeśli płatność nie następuje, a opóznienie przekracza określony w umowie termin płatności, może zaistnieć obowiązek zwrotu faktorowi zaliczki wypłaconej wcześniej na tę fakturę. Wówczas wierzytelność jest z powrotem przenoszona na faktoranta wraz z należnymi odsetkami. Zawierając umowę faktoringu, dostawca nie tylko zapewnia sobie wygodne zródło finansowania, ale też uzyskuje wsparcie w procesie zarządzania należnościami.
ILE TO KOSZTUJE?

Nasze usługi są ściśle dopasowane do Państwa rodzaju działalności, zatem opłaty zależą od Waszych konkretnych potrzeb. Naszym atutem jest to, że nasz Klient płaci tylko za to, z czego korzysta. Istnieją dwa podstawowe rodzaje opłat: pierwszy to odsetki od kapitału, z którego Państwo korzystają, drugi to prowizja i opłaty faktoringowe. Są one bardzo konkurencyjne w porównaniu z innymi rodzajami finansowania.
KORZYśCI Z FAKTORINGU:

Dla Państwa Firmy: - Natychmiastowy zastrzyk gotówki umożliwiający realizację kolejnych zleceń oraz uzyskanie lepszych warunków u własnych dostawców z tytułu szybszego regulowania zobowiązań. - Szybszy niż w przypadku kredytu dostęp do finansowania, nie wymagający spełnienia zaostrzonych warunków oraz zbędnych formalności. - Możliwość udzielenia odbiorcom dłuższych niż konkurencja terminów płatności. - Poprawa relacji handlowych dzięki odciążeniu ich z przykrego obowiązku upominania się o pieniądze. - Poprawa wskazników finansowych dzięki zamianie należności w gotówkę.

Instytut, FAKTORING, "PARTNER" Sp. z o.o., PZU, WARTA, INTERRISK, GENERALI, HESTIA, CONCORDIA, HDI ASEKURACJA, PTU, POCZTOWE, AMPLICO LIFE

IFIS Finance Sp. z o.o.


Plac Trzech Krzyży 3,
00-535 Warszawa

oferta usług

IFIS Finance oferuje Państwu rozwiązania „szyte na miarę”.
Wiemy, że każdy z naszych Klientów jest inny i inne są jego potrzeby – dlatego staramy się zawsze dopasować naszą propozycję do indywidualnych wymagań. Spośród szerokiego wachlarza rozwiązań dobieramy tylko te, które są Państwu naprawdę potrzebne i które mogą przynieść wymierne korzyści. Mogą więc Państwo liczyć na to, że umowa nie będzie dla Was obciążeniem, a Wasza satysfakcja z dokonanego wyboru, budowana na bazie zauważalnego rozwoju Państwa firmy, będzie naszym największym sukcesem.

Spośród wielu możliwości wsparcia, najważniejsze produkty, które możemy Państwu zaoferować wynikają z dopasowanej do Waszych potrzeb kombinacji podstawowych usług oraz geograficznego obszaru działania Państwa przedsiębiorstwa.


Zarządzanie wierzytelnościami: obejmuje księgowanie wszystkich scedowanych faktur na potrzeby umowy faktoringu, bieżącą współpracę z Odbiorcami mającą na celu uregulowanie stosunków pomiędzy Dostawcą a Odbiorcą, monitorowanie rozliczeń Odbiorcy i doprowadzenie do wykonania płatności w terminie ustalonym na fakturze, wstępne działania o charakterze windykacyjnym (monitowanie płatności, wyjaśnienie przyczyn opóźnienia itd), rozliczanie inkas wraz z uzgodnieniem wszelkich ich szczegółów. Ta część usługi obejmuje również udostępnienie wszelkich informacji dotyczących współpracy z Odbiorcą, pomocnych Państwu w prowadzeniu i rozwoju działalności.


Zaliczkowanie scedowanych wierzytelności: zapłata za scedowaną wierzytelność standardowo następuje po jej uregulowaniu przez Odbiorcę. Każda ze scedowanych wierzytelności może jednak być zaliczkowana, dając Państwu wcześniejszy dostęp do „zamrożonych” środków. Wysokość zaliczki z reguły wynosi 80% wartości wierzytelności brutto, jednak w wielu przypadkach może sięgnąć nawet 100%. Usługa ta nie obejmuje przejęcia ryzyka niewypłacalności Odbiorcy i może być stosowana zamiennie z Gwarancją zapłaty.

Gwarancja zapłaty: ta część usługi daje Państwu pewność otrzymania zapłaty w określonym terminie, ułatwiając zarządzanie środkami obrotowymi. Oferta ta jest skierowana do przedsiębiorstw, których płynność finansowa nie wymaga znaczącej poprawy, jednak pragniecie Państwo uniezależnić się od chwilowych i krótkotrwałych opóźnień w płatnościach Odbiorców. Standardowo przyjmuje się, że gwarancją objęta jest zapłata w terminie wymagalności faktury, jednak możliwy jest do ustalenia inny termin przed lub po tej dacie. Usługa ta nie jest równoznaczna z przejęciem ryzyka niewypłacalności Odbiorcy i stosowana jest zamiennie z Zaliczkowaniem cesji.

Przejęcie ryzyka: obejmuje przejęcie części lub całości ryzyka związanego z sytuacją finansową odbiorcy i wynikającą z niej możliwością braku zapłaty za dostarczone towary/usługi. Klient, w określonym terminie po upływie terminu wymagalności faktury, otrzymuję za nią zapłatę, a IFIS Finance prowadzi działania windykacyjne we własnym imieniu.

IFIS Finance Sp. z o.o., Przejęcie ryzyka, Zarządzanie wierzytelnościami

Aarm S C


Sikorskiego 135
05-420 Józefów

* KSIĘGI HANDLOWE
* DORADCTWO PODATKOWE I CELNE
* PODATKOWE KSIĘGI PRZYCHODÓW I ROZCHODÓW, VAT, RYCZAŁT

Aarm S C, Józefów, Chełm, biuro rachunkowe, Prowadzenie ksiąg handlowych

A.D. Media


Wileńska 59/c 13
80-215 Gdańsk

Andrzej Drzycimski

Przedstawiając się zacznę od najważniejszych spraw: jestem dr. nauk humanistycznych, doradcą ds. komunikacji społecznej, pracownikiem naukowy, wydawcą, autorem i współautorem kilkunastu książek, kierownikiem Zakładu Komunikacja i Public Relations oraz założycielem studiów podyplomowych z zakresu komunikacji społecznej w Wyższej Szkole Zarządzania i Prawa (dawna Wyższa Szkoła Zarządzania i Marketingu) w Warszawie i w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni, gdzie jestem prorektorem. Założyłem Fundację św. Wojciecha w Gnieźnie i Komunikatorów, zespołu ogólnopolskich praktyków i doradców komunikacyjnych. Sięgając w przeszłość, nawet nie tak odległą, byłem politykiem, rzecznikiem przewodniczącego "Solidarności" a później prezydenta RP Lecha Wałęsy, wcześniej dziennikarzem i publicystą. Od roku 1995 prowadzę własną firmę. Działalność biznesową skupiam na realizacjach związanych z komunikacją wewnętrzną i zewnętrzną instytucji publicznych, samorządowych i firm oraz na umiejętnościach kształtowania wizerunku organizacji i znaczenia jakie dla nich ma public relations. Prowadzę również szkolenia przeznaczone dla osób spełniających w firmach role specjalistów public relations lub rzeczników prasowych. W zakresie projektów edukacyjnych przygotowuję przekształcenie Collegium Nauk Społecznych, wspólnej inicjatywy ojców dominikanów w Gdańsku i WSAiB w nowy kierunek studiów.

, public relations, doradztwo i badania marketingowe, prowadzenie konferencji, szkoleń, seminariów, wykładów

W Internetowym Domu Kredytowym KredytHouse.pl znajdziesz oferty on-line następujących banków i instytucji finansowych:

  • BPH
  • ING
  • Millennium
  • BDM
  • Citi Handlowy
  • DinersClub
  • Dom Bank
  • Dominet Bank
  • Eratia
  • FactorinBank
  • GetinBank
  • GoldenEgg
  • Gold Finance
  • Inteligo
  • Lukas Bank
  • mBank
  • GE Money Bank
  • Money Expert
  • MultiBank
  • Noble Bank
  • Open Finance
  • PKO BP
  • PDK
  • Santander Bank
  • Toyota Bank
  • VW Bank

Słownik finansowy

Baza firm finansowych



Internetowy Domu Kredytowy KredytHouse.pl zebrał najlepsze ofery on-line, największych banków i instytucji finansowych w Polsce. Znajdziesz tu między innymi kredyt gotówkowy - bez poręczycieli i bez zabezpieczeń, kredyt mieszkaniowy - z długim okresem kredytowania i w wielu walutach, kredyt samochodowy w atrakcyjnym oprocentowaniu oraz wszystkie formalności załatwisz on-line, kredyt konsolidacyjny z nie wymaganym udziałem własnym i dodatkową gotówką na dowolny cel, kredyt refinansowy, który pozwoli Ci zmniejszyć ratę dzięki zmniejszeniu odsetek oraz kredyt odnawialny który otrzymasz bez zaświadczeń o dochodach i zabezbieczeń.